Den dětí

V pátek 31. května se na naší škole uskutečnil dlouho očekávaný Den dětí. Den se nesl v duchu zábavy, smíchu, radosti a spolupráce a byl naplněn mnoha nezapomenutelnými zážitky. Akce, která byla zajišťována žáky 9. ročníků, nabídla pestrý program plný her, soutěží a zábavných aktivit.

Den dětí

Od samého rána se deváťáci s nadšením ujali přípravy stanovišť, kde si mladší spolužáci 0. a 4. ročníku mohli vyzkoušet své dovednosti a schopnosti. Každé stanoviště mělo své téma, ať už šlo o sportovní výzvy, kreativní dílny nebo vědomostní kvízy. Děti si mohly ověřit svou zdatnost v různých sportech, jako je fotbal, hokej či házení míčem na cíl. Své fyzické schopnosti mohly též prověřit v opičí dráze či stanovišti nazvaném „pekáč buchet“. Největším lákadlem sportovně zaměřených aktivit se ovšem stal nafukovací skákací hrad, který si děti dosyta užily.

Den dětí

Pro zvídavé žáky byly připraveny úkoly, kde si zopakovali své vědomosti z tísňového volání. Při této aktivitě se setkali i s opravdovým hasičem v podobě žáka naší školy. Dále prověřovali své znalosti například v zeměpisném kvízu při skládání vlajek či v odpovědích na nejrůznější otázky apod. Zapomenuto nebylo ani na kreativní duše, neboť jedno ze stanovišť bylo věnováno výrobě společného plakátu. Plakát každý ozdobil malým nákresem, krátkým vzkazem či svým podpisem.

Den dětí

Kreativitě se meze nekladly a společné dílo se velmi povedlo. Následně bude plakát ozdoben fotkami od žákyně 9. ročníku, která celou akci skvěle dokumentovala a bude pověšen na chodbách školy, aby nám i v příštích měsících připomínal krásné a společně strávené chvíle.

Velké díky patří i žákyním, které si pro ostatní připravily dětmi velmi oblíbené malování na obličej. Děvčata se doslova nezastavila a zdobila mladší spolužáky krásnými obrázky motýlků, kytiče či pirátů apod.

Den dětí

Během celého dne bylo vidět, jak se žáci 9. ročníku starají o své mladší spolužáky, pomáhají jim a povzbuzují je. Jejich organizace a realizace jednotlivých stanovišť byla skvělá, což svědčí o jejich zralosti. Den dětí na naší škole byl nejen oslavou dětství, ale také ukázkou toho, jak důležitá je spolupráce a vzájemná pomoc. Všem deváťákům patří velké dík za jejich nasazení a úsilí, které věnovali přípravě a realizaci tohoto nezapomenutelného dne. Za svou skvělou práci si odnesli nejen poděkování, ale také drobnou odměnu. Odměnu dostal samozřejmě i každý žák naší školy. Den dětí není pouhou zábavnou akcí, ale je to také den, který přináší mnoho pozitivních aspektů, které přispívají k vytváření podpůrného a radostného školního prostředí.

Děkujeme všem, kteří se na organizaci Dne dětí podíleli, a těšíme se na další společné akce!

Mgr. Libuše Šálová, Mgr. Petra Tesařová

Foto: Jolana Tomková (9.A)