Zábavní park v podání žáků 6.B

Na Základní škole Pražačka pokračují projekty se stavebnicemi Lego Education Prime. Po projektových dnech z první poloviny listopadu, kdy se žáci různých ročníků mohli přihlásit do projektového programu "Dream M-Factory", dostali nyní možnost zapojit se do práce s Legem žáci třídy 6. B.

Své tvůrčí nápady mohli tentokrát uplatnit v rámci tématu ZÁBAVNÍ PARK. Nejdříve se v hodinách anglického jazyka seznámili s hlavními postavami příběhu: Danielem, Marií, Sofií a Leem. A nastal konečně daný den projektu 23. listopadu 2023.

Žákyně a žáci ve skupinách museli vyřešit hned první problém. Leo si koupil vstupenku do Zábavního parku v předprodeji a u vstupu byla fronta. Jak Leovi pomoci? Stačí do areálu umístit Rychlý pruh, kde bude čidlo reagovat na platné vstupenky.

Celá třída se snažila Leovi pomoci, a v dalších situacích i ostatním postavám. Vždy museli přijít na daný problém a hledat řešení. Pro zvládnutí daného úkolu byl na místě technický design, pro první obtížnost využívali všichni návod. Následovalo testování a vylepšování, jak postavené brány, tak i obslužného programu.

Zábavní park v podání žáků 6.B

Spolupráce, rozkrytí schopností v týmu a hlavně komunikace jsou nutné. Na závěr všechny týmy představily svá řešení a vylepšení. A věřte, že všichni opravdu překvapili svými nápady a originálními řešeními.

A co bude příště? Čeká nás vstup do parku. Sofie si ráda vyzkouší jízdu do kola na klasickém kolotoči. Marii zase nedělá dobře rychlá jízda na kolotoči. Mohla by ji zaujmout houpačka? Ach, ne! Daniel upustil svačinu. Pomohou mu žáci získat nové jídlo ze stánku s občerstvením? Kolem dokola! Sofie a Leo jsou nadšení, že si dnes mohou vyzkoušet tuto novou spinningovou jízdu. Na závěr se chce celý tým svést na ruském kole.

Lego je svět dětí, kde mohou najít mnohá řešení pro život, a to nejen ta technická. Uvidíme, jak si se Zábavním parkem poradí 6. A. S devátými třídami se pustíme do objevování Vědeckých souvislostí. Celý tým postav bude klást otázky např. Jak vidí oči?, Jaká je struktura zvířat?, Jaké jsou zdroje energie a šanci v přírodě i v životě mají ti, kdo jsou připraveni. Poslední téma: Připravte se na přírodní nebezpečí. O všech aktivitách budeme informovat.

Mgr. Josef Meszáros