Projektové dny aneb radost z poznání

V první polovině listopadu zaplavila Základní školu Pražačka vlna nadšení a touhy po poznávání. V průběhu dvou projektových dnů (7. a 13. 11. 2023) měli žáci možnost se za pomoci svých průvodců (vyučujících) rozvíjet a zdokonalovat v nejrůznějších vzdělávacích oblastech metodami řízeného objevování.

V obou z uvedených termínů žáky pohltilo vždy jiné originální téma. Žáci 1. – 4. tříd nejprve bádali pod vedením třídního učitele, v druhém termínu se věnovali tématu, které si pro ně připravil vyučující z paralelní třídy.

Projektové dny 2023

Jejich starší spolužáci si vybrali dle vlastní preference dvě z mnoha nabídnutých projektových témat. Někteří se ocitli v budoucnosti, kde konstruovali a programovali roboty. Jiní vyrazili naopak do minulosti a prožívali na vlastní kůži okamžiky sametové revoluce. Z některých žáků se dokonce stali tajní agenti, kteří prostřednictvím zapeklitých šifer museli vyřešit přísně tajný úkol.

Projektové dny 2023

Byli zde i tací, kteří se vrhli do světa chemických experimentů, objevovali krásy přírody, rozvíjeli své komunikační schopnosti v anglickém jazyce, poznávali potenciál a hranice svého těla při rozvoji motorických schopností nebo si vyrobili vlastní sopku.

Projektové dny 2023

Dovolujeme si srdečně pozvat všechny rodiče a zákonné zástupce na třídní schůzky, které se uskuteční dne 22. 11. 2023 od 18:00 hodin. V jejich průběhu budou mít možnost ve druhém patře budovy naší školy zhlédnout postery a společně s námi zavzpomínat na tyto povedené dny plné radosti z poznání.