Počítadlo

Nahrávám data...

Výlet v závěru školního roku byl ve sportovním duchu. Vyrazili jsme do Jump Parku na Jarově. Čekaly nás nejrůznější skákací atrakce. Na některých trampolínách se jen skákalo, na jiných se hrálo s míčem nebo se dalo odrážet od trampolínové stěny, z dalších mohly děti padat do molitanových kostek. Odvážlivci vyzkoušeli lezeckou stěnu. Cestu tam i zpět zvládly děti pěšky, proto si na konci výpravy vysloužily zmrzlinu.

Mezinárodní den dětí jsme tentokrát v družině oslavili pohybem. Děti si do školy přinesly koloběžky, inline brusle, skateboardy a odpoledne jsme se dali do sportování. Proběhly soutěže v rychlé jízdě, slalomu i eleganci na kolečkách. Na své si přišli i ostatní závodníci. Připraven byl hod diskem, běh, kroužení obručemi. Na všechny účastníky čekala odměna i diplomy.

Vážení rodiče, vzhledem k dlouhodobé nepřítomnosti vedoucí vychovatelky paní Vladimiry Rychtaříkové, dochází k organizačním změnám ve školní družině. Její oddělení přebírá paní učitelka Miloslava Säcklová. S případnými organizačními záležitostmi ŠD se prosím obracejte na paní učitelku Danuši Ťopkovou a paní učitelku Mgr. Markétu Hylmarovou, popřípadě na vedení školy. Děkujeme za pochopení Mgr. Pavel Dobeš

10. dubna se do naší družiny přišel podívat kouzelník se svojí asistentkou a společně dětem předvedli úžasnou kouzelnickou a bublinkovou show. Nejprve jsme viděli balancování se sklem i meči a vystoupení s obručemi, které si děti mohly samy vyzkoušet. V další části kouzelník předvedl několik karetních triků, stáčel dětem limonádu z nosu, měnil vodu na nejrůznější nápoje a všechny úplně očaroval.

Konec zimy je časem přípravy masopustního průvodu. Ve školní družině si o tradicích povídáme a vyrábíme i masky.

V únoru nás ve školní družině navštívili tři pejsci s tanečním vystoupením. Představení se všem moc líbilo, pejsci si s námi nejprve zacvičili, pak tancovali, točili se za ocáskem, vyskakovali do výšky. Po programu jsme si je mohli pohladit a odměnit pamlskem.

Začátkem února přišla do Prahy skutečná zima i s hojnou sněhovou nadílkou. V družině jsme vzali sáňky, boby i lopaty a vydali se na svah. Bobování jsme si užili hned několikrát, sníh naštěstí neroztál tak rychle.

Ve školní družině se učíme spoustu užitečných věcí. Z papíru umíme vyrábět a skládat nejrůznější věci a zvířátka. Ti nejšikovnější z nás zvládnou i takhle krásné výrobky.

Ve středu 16. ledna naši družinu navštívil Matýsek, známá loutka z pořadu Česko Slovensko má talent. Na jeho návštěvu se děti moc těšily a podle smíchu, který burácel celou školou, se dalo lehce poznat, že nebyly zklamány.

Při páteční vycházce jsme s družinou objevili krásný zasněžený kopeček. Hezky jsme si na něm pohráli. Pozorovali jsme stopy naše i zvířátek, zkoumali vlastnosti sněhu a při obhlídce zamrzlé kaluže i ledu.

Celkem: 25 článků