Kotva
+420 222 592 044
Projekty

 

Mapa webu
A
A
A
Zima končí, jaro je tu, všude kolem moře květů. Bílá s žlutou jim všem velí, lákají si k sobě včely.

Děti v družině přivolávají jaro malováním a vytvářením žlutých petrklíčů, které svítí sluníčkem a barevnými tulipány. Jaro už přichází…

4. března navštívilo naší družinu divadlo Šus s pohádkou Skřítek Skříńáček. Děti měly možnost si během představení zazpívat písničky, procvičovat a správně vyslovovat logopedické básničky. Také si všichni i s malým skřítkem Skříńáčkem zacvičili. Pohádka se podle potlesku dětem moc líbila.

26.2.2020 se konal Masopust. Všichni jsme se těšili, v jaké masce kdo přijde. Účast byla veliká . Celé odpoledne jsme soutěžili a nakonec jsme byli všichni odměněni. Důležité nebylo vyhrát, ale zúčastnit se. všem se nám odpoledne líbilo.

Ve školní družině proběhlo několik dalších vzdělávacích odpolední zaměřených tentokrát na pomoc druhým. Děti si připomněly telefonní čísla tísňových linek, jak má vypadat rozhovor s operátory záchranných složek, kdy a na kterou linku je vhodné se obrátit. V další části všichni prošli několika testy a v modelových situacích vyzkoušeli pomoc druhému na vlastní kůži.

Děti v družině si při vyprávění o tradiční oslavách masopustu také vlastnoručně vyrábí veselé masky zvířátek i klaunů…

Besedy o získávání a utrácení peněz jsme zařadili i do školní družiny. Děti se hrou učí správně hospodařit, dozvídají se něco o historii platidel, obchodování, podobě českých mincí i bankovek a samy si zkouší nakupovat. Do projektu se postupně zapojují všechny děti, vzájemně si pomáhají.

Pokoušíme se přivolat zimu - po sněhu ani památky, a tak si musíme sněhulák , sníh vyrobit sami.

Děti v družině navodily zimní atmosféru s malováním vločky – tanečnice. Koláže vytvářely zábavnou formou s pomocí bublinkové folie a krajkových vloček. Snad už brzy napadnou sněhové vločky a děti si budou užívat zimních radovánek…

Po vánočních prázdninách 8. ledna navštívilo divadlo Na houpačkách naší družinu. Děti v divadelním představení viděli známou Pipi Dlouhou punčochu, která se svými kamarády Tomíkem a Aničkou podnikala různá dobrodružství. K velkolepému letu balonem zapojila i děti v hledišti a všichni si v doprovodu kytary krásně zazpívali. Podle závěrečného potlesku se dětem představení moc líbilo.

Celkem: 56 článků