Pedagogický sbor ZŠ Pražačka si Vás dovoluje pozvat na Den otevřených dveří ve středu 4.prosince 2019 od 17:00 h.

Žákyně 6. a 7. tříd napodobily své starší spolužačky a v turnaji ve stolním tenise Prahy 3 obsadily nádherné 1. místo. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy.

Prvňáčci už chodí do školy 2 měsíce. Ve třídě se jim moc líbí, naučili se spoustu básniček, rádi zpívají, vždy se moc těší na tělocvik, z pracovních činností si odnáší pěkné výrobky. V matematice i v českém jazyce svědomitě plní všechny úkoly.

Podzimní procházku Prahou jsme naplánovali na Petřín. Vyrazili jsme z Palachova náměstí přes Mánesův most, kde na nás už z dálky hleděla Petřínská rozhledna. Z Pohořelce jsme prošli kolem Strahovského kláštera do petřínského parku. Na jeho vrchu jsme nejprve navštívili známé bludiště i síň s křivými zrcadly, potom jsme vystoupali na rozhlednu. Celou výpravu jsme zakončili návštěvou Magické jeskyně.

Naše škola se již druhým rokem zapojuje do projektu "Hrdá škola". V úterý 15. října byl vyhlášen den, kdy se žáci i učitelé hodili do gala. Páni přišli v bílých košilích, někteří dokonce v oblecích s motýlky, a děvčata ve společenských šatech, nejen v krátkých, ale i v dlouhých plesových. Oblečení napomohlo k příjemnému vystupování, gentlemanskému chování a vytvoření příjemného prostředí ve škole.

V úterý 8.10.2019 se konalo obvodní kolo Prahy 3 ve stolním tenise. Naše děvčata po dramatickém boji obsadila krásné 1. místo. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Život dětem tímto srdečně a s úctou děkuje dětem, rodičům a zaměstnancům Základní školy Pražačka za účast v podzimních Srdíčkových dnech 2019 a za finanční částku 7 117 Kč získanou prodejem předmětů s logem Život dětem.

Součástí každé školy je kromě tříd, odborných učeben, družiny, jídelny a dalších prostor i školní dvůr. Ten slouží ke shromažďování žáků při příchodu a odchodu ze školy, ale i pro zábavu o velké přestávce a při dalších příležitostech, jako je například Školní akademie. Na Základní škole Pražačka se o zvelebování školního dvora starají i žáci.

Žáci si ve středu 26.6. užili báječný výlet do parku Mirakulum. Nejoblíbenější atrakcí byl v horkém letním dni pro všechny vodní svět. Vyřádili jsme se i na prolézačkách, skluzavkách a v bludištích. Na své si přišli i milovníci zvířat.

Ve čtvrtek 27. 6 proběhl sportovní den, který se nesl ve znamení netradičních disciplín. Za slunného počasí si děti vyzkoušely bubble fotbal, florbal poslepu či nekonečnou štafetu. Sportovní den měl velký úspěch a těšíme se na další ročník.

Celkem: 25 článků