Počítadlo

Nahrávám data...

Žáci si ve středu 26.6. užili báječný výlet do parku Mirakulum. Nejoblíbenější atrakcí byl v horkém letním dni pro všechny vodní svět. Vyřádili jsme se i na prolézačkách, skluzavkách a v bludištích. Na své si přišli i milovníci zvířat.

Ve čtvrtek 27. 6 proběhl sportovní den, který se nesl ve znamení netradičních disciplín. Za slunného počasí si děti vyzkoušely bubble fotbal, florbal poslepu či nekonečnou štafetu. Sportovní den měl velký úspěch a těšíme se na další ročník.

Na Den hudby si děti mohly v hudebně s paní učitelkou zazpívat písně na přání. Zněly české i světové hity, přes Karla Gotta po Lady Gaga. Snažili jsme se s dětmi věnovat co nejvíce hudebním žánrům. Zazněl pop, rock, folk i rozpoznávání nástrojů z klasické instrumentální hudby. Žáci si též mohli zapůjčit nástroje a zamuzicírovat si i touto cestou, tedy nejen pěveckou.

Krásné zážitky si ze školy v přírodě přivezli třeťáci, čtvrťáci a páťáci. V příjemném prostředí RS Lučkovice se naučili spoustu nových her, sportovali, kreslili... Nechyběla ani noční stezka odvahy. Pěší výlet do Blatné jsme zakončili v bazénu s bezva skluzavkou. Už teď se těšíme na další školu v přírodě.

Výuka na každé škole probíhá většinou tradičním způsobem podle jednotlivých předmětů. Určitým zpestřením jsou projekty – třídní, ročníkové nebo školní. Podobným projektem jak obohatit výuku, stmelit žáky z různých tříd je Zážitkový den. Na ZŠ Pražačka se tímto dnem stal pátek 17. května 2019.

Naše škola ZŠ Pražačka se 5. 4. 2019 zapojila do celostátního projektu „Ukliďme Česko“. Tato akce měla u žáků veliký úspěch, a tak jsme neváhali a rozhodli se, že se zúčastníme následné soutěže o nejhezčí komiks na stejné téma. Žákyně 7. A si daly s komiksem opravdu velkou práci, která se setkala s úspěchem. Dívky vyhrály první místo. Hlavní cenou je výlet do přírodní rezervace pro celou třídu. Dívkám gratulujeme a na zážitek se už moc těšíme.

Ve škole se učíme v lavicích, občas máme laboratorní práce, někdy řešíme úkoly ve skupinách. Bylo by určitě fajn prožít někdy školní den trochu jinak. Takový projektový den uskutečníme na naší škole v pátek 17. května 2019. A co nás čeká? Hlavní je, že si budeme moci do určité míry vybrat a ovlivnit, co chceme zažít – výlet, exkurzi a jinou tvořivou činnost.

V pátek 5.4.2019 se žáci druhého stupně naší školy zapojili do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Celkem: 17 článků