Ve čtvrtek 19.12. navštívili žáci 8.A a 9.A babičky a dědečky v Domově pro seniory Prahy 3. Popřáli klidné Vánoce, mnoho zdraví do nového roku 2020 a předali seniorům drobné dárečky a přáníčka, které vyrobili žáci naší školy. Děkuji žákům a třídním učitelkám za výrobky a osmákům a deváťákům za hojnou účast.

V pondělí 16. prosince žáci 3.B zahráli divadelní představení " Vánoční legenda". Své herecké umění ukázali nejen svým spolužákům, ale i rodičům, kteří přišli na odpolední představení.

Ve středu 18.12.2019 se uskutečnila soutěž v plavání. Žáci 3.A obsadili 2. místo. Gratulujeme.

Ve čtvrtek 12. prosince uspořádala naše škola Vánoční jarmark.

Dne 5. 12. se přišel do tříd 1. stupně podívat Mikuláš se svojí družinou andělů a čertů. Některé děti pokáral, jiné pochválil za jejich píli a chování. Děti zazpívaly písničky a dostaly sladkou odměnu.

Ve 3.A na konci podzimu proběhly zajímavé fyzikální a chemické pokusy. Děti zkoušely rozpustnost různých látek ve vodě, měřily hmotnost, čas i objem. Dokonce došlo na odpařování mořské vody a následnou krystalizaci soli v porovnání se solným roztokem soli kuchyňské.

3.12.2019 se všichni prvňáci hezky oblékli - úterní dopoledne totiž nestrávili ve školních lavicích, ale vydali se poprvé na společnou cestu do divadla Spejbla a Hurvínka. Zasmáli jsme se veselé pohádce, ve které se Spejbl a Hurvínek vzájemně strašili v převlecích čerta a Mikuláše. Zkrátili jsme si tak čekání na tu pravou Mikulášskou nadílku.

Dne 28. listopadu se u nás ve škole uskutečnil projekt s názvem Rok revoluce. Paní učitelky pro nás připravily zajímavé pracovní listy, se kterými jsme se vydali po stopách minulého režimu, tato cesta vyústila v sametovou revoluci.

V rámci hodin výtvarné výchovy se snaží žáci zvládat malbu, kresbu, grafiku i techniku plastického vyjadřování. Jedním z úkolů byla malba portrétu. Žáci se snažili napodobit někoho známého či vytvořit autoportrét. Velkým oříškem bylo vyjádření detailu. Všichni úkol výborně zvládli a práce zdobí nástěnku ve třídě.

V rámci hodin přírodopisu byl pro žáky 7. ročníku připraven program, který byl zaměřen na dravé ptáky. Akce se uskutečnila 27.11. 2019 v tělocvičně školy. Praktickými ukázkami vybraných dravých ptáků program navázal na teoretické znalosti, které si žáci osvojili při hodinách přírodopisu.

Celkem: 38 článků