Kotva
+420 222 592 044
Projekty

 

Počítadlo

Nahrávám data...

Mapa webu
A
A
A
Víte co je to cajon? Už jste někdy hráli na drumben? Slyšeli jste zvuk didgeridoo? Žáci ZŠ Pražačka už ano. V úterý 19.3.2019 se totiž zúčastnili workshopu Cesta kolem světa, při kterém si zabubnovali v rytmu afrických, australských, ale i českých melodií.

Na ZŠ Pražačka v pondělí 11.3.2019 proběhl dobročinný bazárek pro tibetskou školu. Děti donesly z domova hračky, s nimiž si už nehrají, různé užitečné věci do domácnosti i spoustu napečených dobrot.

Ve středu 13.3. jsme v naší škole přivítali budoucí prvňáčky z MŠ Pražačka. Obě třídy MŠ se podívaly do současných prvních tříd. Prvňáčci jim ukázali, co se od září již naučili, předškoláci si vyzkoušeli, jak se sedí ve školní lavici a s pomocí svých učitelů- prvňáků vyplnili pracovní listy.

V pracovních činnostech měli čtvrťáci ve skupinové práci za úkol vymyslet a vyrobit zvířátko, stavbu, pohádkovou postavu apod. z plastových lahví. Bylo důležité, aby se skupina domluvila, rozdělila úkoly, ale hlavně aby spolupracovala. Všichni pracovali s velkým nasazením a zaujetím. A jak se jim to povedlo ? Posuďte sami....

5. března proběhlo v naší škole již tradičně masopustní dopoledne plné tance a zábavy. Děti přišly v krásných maskách. Některé byly koupené či půjčené, ale často kostýmy vymýšlely a vyráběly samy nebo společně s rodiči. Nápady byly ohromující. Objevily se maškary půvabné, legrační, pohádkové, filmové, strašidelné i zvířecí. Celým dopoledne provázeli osmáci, kteří vybírali hudbu i taneční hry. Všechny zcela jistě nejvíce zaujaly balónky a soutěž masek o zajímavé ceny.

Z lyžařského deníčku. “Milí rodiče, každý den lyžujeme a moc nás to baví. Máme tu spoustu zábavného programu. Instruktoři jsou hodní a milí. Paní učitelky také nezlobí. Výborně tu vaří. V sobotu se na Vás těšíme.” Vaše 7.A

V naší anketě se na první místě umístila panda červená a na druhém medojed. Tato dvě zvířátka bude naše škola adoptovat.

Poděkování od předsedy Fondu ohrožených dětí – Klokánek, pana Jana Vaňka DiS. při spolupráci na projektu KLOK.TEX – charitativní kontejnery na textil, obuv a hračky.

V týdnu 18.-22.2. proběhl na naší škole barevný týden. V úterý bylo focení všech tříd v červené barvě a po celý týden probíhalo bodování o nejlépe sladěnou třídu. Pochvala pro všechny žáky, kteří barvičkami přispěli ke sladké výhře pro třídy 0.A, 1.A, 2.B, 5.A a 6.B, tyto třídy měli plný počet bodů. Nejvíce sladěných žáků bylo ve středu, kdy 11 tříd z 15 bylo komplet v modré barvě.

V pátek 8.2.2019 proběhla ve třídách 1.stupně netradiční hodina tělesné výchovy s "Kriketem". Děti se seznámily se základy této hry, vyzkoušely si nadhoz i odpalování míčku pálkou. Všichni se s velkým nadšením zapojili do praktické ukázky tohoto u nás málo známého sportovního odvětví.

Celkem: 19 článků