Počítadlo

Nahrávám data...

Krásné zážitky si ze školy v přírodě přivezli třeťáci, čtvrťáci a páťáci. V příjemném prostředí RS Lučkovice se naučili spoustu nových her, sportovali, kreslili... Nechyběla ani noční stezka odvahy. Pěší výlet do Blatné jsme zakončili v bazénu s bezva skluzavkou. Už teď se těšíme na další školu v přírodě.

Výuka na každé škole probíhá většinou tradičním způsobem podle jednotlivých předmětů. Určitým zpestřením jsou projekty – třídní, ročníkové nebo školní. Podobným projektem jak obohatit výuku, stmelit žáky z různých tříd je Zážitkový den. Na ZŠ Pražačka se tímto dnem stal pátek 17. května 2019.

je možno vyzvednout v kanceláři školy: • Po – Čt 7,30 – 15,00 • Pá 7,30 – 14,00 • v jiném čase pouze po telefonické domluvě (222 592 044)

Naše škola ZŠ Pražačka se 5. 4. 2019 zapojila do celostátního projektu „Ukliďme Česko“. Tato akce měla u žáků veliký úspěch, a tak jsme neváhali a rozhodli se, že se zúčastníme následné soutěže o nejhezčí komiks na stejné téma. Žákyně 7. A si daly s komiksem opravdu velkou práci, která se setkala s úspěchem. Dívky vyhrály první místo. Hlavní cenou je výlet do přírodní rezervace pro celou třídu. Dívkám gratulujeme a na zážitek se už moc těšíme.

je možno vyzvednout v kanceláři školy: • Po – Čt 7,30 – 15,00 (Čt 30. 5. nelze) • Pá 7,30 – 14,00 • v jiném čase pouze po telefonické domluvě (222 592 044)

pro rodiče budoucích žáků přípravné třídy a prvňáčků a pro rodiče nových žáků 6. ročníku: středa 19. 6. 2019 od 17 hodin v jídelně školy

Ve škole se učíme v lavicích, občas máme laboratorní práce, někdy řešíme úkoly ve skupinách. Bylo by určitě fajn prožít někdy školní den trochu jinak. Takový projektový den uskutečníme na naší škole v pátek 17. května 2019. A co nás čeká? Hlavní je, že si budeme moci do určité míry vybrat a ovlivnit, co chceme zažít – výlet, exkurzi a jinou tvořivou činnost.

V rámci zlepšení kvality dostupnosti veškerých informací ze školského systému Bakaláři, došlo k minulý týden k přesunu webové aplikace do jiného prostoru. Všichni, komu nefunguje mobilní aplikace Bakaláři: 1. po načtení "prázdné" aplikace je nutné se z ní odhlásit 2. dále po jejím spuštění je nutné opětovně najít ZŠ Pražačka 3. znovu se přihlásit Pak by mělo již být vše v pořádku. Pokud ne, kontaktujte mailem Josefa Meszárose, metodika ICT.

V pátek 5.4.2019 se žáci druhého stupně naší školy zapojili do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Celkem: 17 článků