středa 18. září v 18.00

Součástí každé školy je kromě tříd, odborných učeben, družiny, jídelny a dalších prostor i školní dvůr. Ten slouží ke shromažďování žáků při příchodu a odchodu ze školy, ale i pro zábavu o velké přestávce a při dalších příležitostech, jako je například Školní akademie. Na Základní škole Pražačka se o zvelebování školního dvora starají i žáci.

Žáci si ve středu 26.6. užili báječný výlet do parku Mirakulum. Nejoblíbenější atrakcí byl v horkém letním dni pro všechny vodní svět. Vyřádili jsme se i na prolézačkách, skluzavkách a v bludištích. Na své si přišli i milovníci zvířat.

Ve čtvrtek 27. 6 proběhl sportovní den, který se nesl ve znamení netradičních disciplín. Za slunného počasí si děti vyzkoušely bubble fotbal, florbal poslepu či nekonečnou štafetu. Sportovní den měl velký úspěch a těšíme se na další ročník.

Na Den hudby si děti mohly v hudebně s paní učitelkou zazpívat písně na přání. Zněly české i světové hity, přes Karla Gotta po Lady Gaga. Snažili jsme se s dětmi věnovat co nejvíce hudebním žánrům. Zazněl pop, rock, folk i rozpoznávání nástrojů z klasické instrumentální hudby. Žáci si též mohli zapůjčit nástroje a zamuzicírovat si i touto cestou, tedy nejen pěveckou.

Krásné zážitky si ze školy v přírodě přivezli třeťáci, čtvrťáci a páťáci. V příjemném prostředí RS Lučkovice se naučili spoustu nových her, sportovali, kreslili... Nechyběla ani noční stezka odvahy. Pěší výlet do Blatné jsme zakončili v bazénu s bezva skluzavkou. Už teď se těšíme na další školu v přírodě.

Celkem: 21 článků