Počítadlo

Nahrávám data...

Krásné zážitky si ze školy v přírodě přivezli třeťáci, čtvrťáci a páťáci. V příjemném prostředí RS Lučkovice se naučili spoustu nových her, sportovali, kreslili... Nechyběla ani noční stezka odvahy. Pěší výlet do Blatné jsme zakončili v bazénu s bezva skluzavkou. Už teď se těšíme na další školu v přírodě.

Zdravíme z vlaku, jsme všichni a vyjíždíme! L+ A

Školu v přírodě strávili prvňáci v Podještědském sportovním areálu. Celý týden byl protkaný pohybovými aktivitami. Celodenní výlet je v půlce týdne zavedl na farmu, kde se seznámili s chovem včel, včelařskými pomůckami a ochutnali včelí produkty. Pěkné zážitky umocnilo i vstřícné chování všech zaměstnanců sportovního areálu, kteří se snažili splnit veškerá přání dětí i pedagogického doprovodu. Zvláštní pochvalu zaslouží především pan kuchař za výborná jídla.

ZŠ Pražačka zařadila do ŠVP výuku psaní všemi deseti pro žáky 8. ročníků v rámci předmětu informatika. Výuka postřehového psaní probíhá pomocí programu Mount Blue.

Výuka na každé škole probíhá většinou tradičním způsobem podle jednotlivých předmětů. Určitým zpestřením jsou projekty – třídní, ročníkové nebo školní. Podobným projektem jak obohatit výuku, stmelit žáky z různých tříd je Zážitkový den. Na ZŠ Pražačka se tímto dnem stal pátek 17. května 2019.

je možno vyzvednout v kanceláři školy: • Po – Čt 7,30 – 15,00 • Pá 7,30 – 14,00 • v jiném čase pouze po telefonické domluvě (222 592 044)

Naše škola ZŠ Pražačka se 5. 4. 2019 zapojila do celostátního projektu „Ukliďme Česko“. Tato akce měla u žáků veliký úspěch, a tak jsme neváhali a rozhodli se, že se zúčastníme následné soutěže o nejhezčí komiks na stejné téma. Žákyně 7. A si daly s komiksem opravdu velkou práci, která se setkala s úspěchem. Dívky vyhrály první místo. Hlavní cenou je výlet do přírodní rezervace pro celou třídu. Dívkám gratulujeme a na zážitek se už moc těšíme.

je možno vyzvednout v kanceláři školy: • Po – Čt 7,30 – 15,00 (Čt 30. 5. nelze) • Pá 7,30 – 14,00 • v jiném čase pouze po telefonické domluvě (222 592 044)

pro rodiče budoucích žáků přípravné třídy a prvňáčků a pro rodiče nových žáků 6. ročníku: středa 19. 6. 2019 od 17 hodin v jídelně školy

V pátek 3. května 2019 proběhl pietní akt k uctění památky padlých hrdinů během Pražského povstání 1945 za účasti zástupců městské části Praha 3, pamětníků a žáků školy . Krátký projev přednesl RNDr. Jan Materna, Ph.D. a připomněl události, které se zde odehrály.

Celkem: 24 článků