Počítadlo

Nahrávám data...

je možno vyzvednout v kanceláři školy: • Po – Čt 7,30 – 15,00 (Čt 30. 5. nelze) • Pá 7,30 – 14,00 • v jiném čase pouze po telefonické domluvě (222 592 044)

pro rodiče budoucích žáků přípravné třídy a prvňáčků a pro rodiče nových žáků 6. ročníku: středa 19. 6. 2019 od 17 hodin v jídelně školy

V pátek 3. května 2019 proběhl pietní akt k uctění památky padlých hrdinů během Pražského povstání 1945 za účasti zástupců městské části Praha 3, pamětníků a žáků školy . Krátký projev přednesl RNDr. Jan Materna, Ph.D. a připomněl události, které se zde odehrály.

Ve škole se učíme v lavicích, občas máme laboratorní práce, někdy řešíme úkoly ve skupinách. Bylo by určitě fajn prožít někdy školní den trochu jinak. Takový projektový den uskutečníme na naší škole v pátek 17. května 2019. A co nás čeká? Hlavní je, že si budeme moci do určité míry vybrat a ovlivnit, co chceme zažít – výlet, exkurzi a jinou tvořivou činnost.

Ve středu 17. dubna těsně před velikonočními prázdninami pořádala naše škola velikonoční dílničky. Pro děti z 1. stupně bylo připraveno několik stanovišť, na kterých si mohly vyrobit různé velikonoční ozdoby. Také jsme si povídali o velikonočních tradicích a zvycích. Všichni jsme prožili příjemné dopoledne.

V rámci zlepšení kvality dostupnosti veškerých informací ze školského systému Bakaláři, došlo k minulý týden k přesunu webové aplikace do jiného prostoru. Všichni, komu nefunguje mobilní aplikace Bakaláři: 1. po načtení "prázdné" aplikace je nutné se z ní odhlásit 2. dále po jejím spuštění je nutné opětovně najít ZŠ Pražačka 3. znovu se přihlásit Pak by mělo již být vše v pořádku. Pokud ne, kontaktujte mailem Josefa Meszárose, metodika ICT.

V pátek 5.4.2019 se žáci druhého stupně naší školy zapojili do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Celým prvním dubnovým týdnem provázela děti na Pražačce na prvním stupni kniha. V čtenářských dílnách si vyměnily své názory a pocity z právě čtených knih, přečetly krátké úryvky z nich a mohly si prohlédnout jejich výstavky.

28. března se na naší škole uskutečnil Den učitelů. Učitelé usedli zase zpátky do školních lavic a žáci se stali na jeden den jejich učiteli. Všichni si tuto výměnu náležitě užili. Noví vyučující se nebáli zápisů do sešitů, křížovek, dokonce ani malých prověrek, za které také rozdali známky. Jelikož se žáci velmi pečlivě připravili, tak celý den proběhl na výbornou. Všichni se těšíme na příští rok a doufáme, že se z této akce stane na naší škole tradice.

Celkem: 17 článků