Kotva
+420 222 592 044
Stránky tříd
Projekty

 

Počítadlo

Nahrávám data...

Mapa webu
A
A
A
Žáci základní školy Pražačka se od letošního roku věnují v rámci předmětu pracovní činnosti pěstitelským pracím. V rámci obohacení výuky jsme přivítali nabídku ze strany České zahradnické akademie Mělník a domluvili jsme se, že v naší škole uskutečníme besedu na téma zahradnické profese. Zimní období je pro zahradníka ideální k osvojování znalostí a rozšiřování si vědomostí.

ZŠ Pražačka využila pozvání v rámci akce „Se školou na mistrovství světa“ a žáci většiny tříd 2. stupně navštívili v úterý 4. prosince 2018 zápas mezi Austrálií a Thajskem v rámci World Floorball Championships 2018. Ten probíhá v Praze ve dnech 1. - 9. prosince. A věřte, nebyla to jen tak obyčejná výprava za sportem…

V úterý 4.12.2018 připravili žáci 2.stupně a jejich rodiče na naší škole Vánoční bazárek. Bazárek začal v 15 hodin zpěvem vánočních koled. S paní učitelkou Klárou Kubištovou je děti krásně nacvičily. V průběhu bazárku si ještě jednou mohli zazpívat koledy i přicházející rodiče a ostatní návštěvníci. Ti si mohli zakoupit různé dárky – svíčky, přáníčka, různé domácí výrobky i školní knihy, hrnky, skleničky. O občerstvení se postarali nejen žáci 9.tříd, kteří nabízeli palačinky, domácí štrůdl, čokoládové nebo tvarohové řezy, perníčky, linecké pečivo, tousty, ale i gulášovou polévku. Pro zahřátí byl připraven ovocný punč, káva, čaj nebo ovocné koktejly . Výtěžek z této akce bude věnován na adopci některého zvířátka ze ZOO Praha. O jaké zvířátko půjde, rozhodne hlasování. Všem se bazárek líbil, všichni si užili krásnou předvánoční atmosféru.

Pojeďte s námi po Vánocích na hory!Bydlíme hned nad sjezdovkou, v areálu 3 mírnější sjezdovky, večerní lyžování a naši zkušení instruktoři. Pro nelyžaře chystáme bohatý program plný her v krásném okolí. Nevhodné pro snowboardisty začátečníky.

Stravování v tomto kalendářním roce končí 21. 12. 2018. Poslední odhlášky obědů jsou v pondělí 17. 12. 2018 do 14 hodin.

Na ZŠ Pražačka se od školního roku 2018/19 vyučují v rámci Pracovních činností pěstitelské práce. Po úvodním seznámení s předmětem a po první práci na školním pozemku (prostřihávání keřů a sestavování kompostéru) se žáci 8. a 9. třídy vypravili do pražských Vršovic do prodejny zahrádkářských potřeb Heřmana Havelky.

Letos 15. listopadu 2018 se opět uskutečnilo klání základních škol v informatice pro žáky osmých a devátých ročníků, které organizuje Střední průmyslová škola elektrotechnická, Praha 10, V Úžlabině. Téma soutěže je každý rok jiné, letos jednotlivci a týmy zúročili své znalosti v kategoriích „Práce s textem“ a „Práce s prezenčním programem“. Po vlastní soutěži následovali dva workshopy – práce s Arduinem (speciální program pro ovládání a programování). Druhý workshop byl rovněž přitažlivý – žáci se seznámili s programem Unity, který se používá mimo jiné pro tvorbu 2D a 3D herních prostředí.

Na Základní škole Pražačka se od stávajícího školního roku žáci učí dalším dovednostem v rámci předmětu pěstitelství. Jako základní škola se snažíme v rámci učebního procesu žákům předat základy ze všech oborů lidských činností, péče o rostliny je jednou z nich. Zahrada, ať okrasná nebo užitková, významným podílem ovlivňuje životní prostředí, které nás obklopuje. Jedním z šetrných přístupů k životnímu prostředí je i kompostování. To je důležitý proces navracení přírodě toho, co si z ní bereme. Projekt je realizován za finanční podpory hl. města Prahy.

Začátkem října jsme se již tradičně zúčastnili závodu ve štafetovém běhu. Zápolení bylo velmi napínavé, o vítězích rozhodovaly setinky vteřin. V mladší kategorii získali třeťáci bronzovou medaili, ve starší kategorii si doběhli žáci čtvrté a páté třídy pro stříbro.

Milí žáci, zapojte se do soutěže, která byla vyhlášena ke 100. výročí vzniku Československa!!! Soutěž byla prodloužena do 31. 10. 2018!!! Těším se na vaše nápady!

Celkem: 10 článků