Počítadlo

Nahrávám data...

Hned po prázdninách nás čekal barevný týden. Pondělní výběr barvy byl na každém z nás. Ale dnes už jsme táhli za „jednu barvičku“ a to červenou. Podívejte se, jak se nám to podařilo.

V pátek 8.2.2019 proběhla ve třídách 1.stupně netradiční hodina tělesné výchovy s "Kriketem". Děti se seznámily se základy této hry, vyzkoušely si nadhoz i odpalování míčku pálkou. Všichni se s velkým nadšením zapojili do praktické ukázky tohoto u nás málo známého sportovního odvětví.

Za krásného slunečného počasí si žáci třídy 3.A užili hodinu tělesné výchovy venku. Bobovali a neúnavně běhali do kopečka celou hodinu. Do školy se všichni vrátili spokojení a s úsměvem na mrazíkem zrůžovělých tvářích.

Od 18. do 22.2.2019 proběhne na naší škole „Barevný týden“. Žáci se obléknou podle dnů do přidělených barev.

Pedagogický sbor ZŠ Pražačka si dovoluje pozvat na Den otevřených dveří ve středu 27. března 2019 v 17:00 h. Srdečně zveme všechny, zvláště rodiče dětí, které k nám přijdou k zápisu.. Zájemci se sejdou v 17:00 h u hlavního vchodu. Mgr. Pavel Dobeš, ředitel školy, provede zájemce budovou, podá informace a zodpoví případné dotazy.

Přijmeme pomocné síly do školní kuchyně. Nástup: dle dohody Bližší informace u paní Verešové (vedoucí škol. stravování) – tel. 271 774 685, jidelna@zsprazacka.cz .

V prosinci na naší škole proběhl Vánoční bazárek, jehož výtěžek půjde na adopci některého zvířete z pražské zoo, které si můžete sami vybrat. To zvíře, které od vás získá nejvíce hlasů, to bude námi adoptováno. Tak směle do toho. Hlasujte v Bakalářích - Ankety. (Hlasovat mohou pouze žáci naší školy.)

V úterý 15.1.2019 proběhlo na 1. stupni DESKOHRANÍ. Žáci si do školy přinesli své oblíbené deskové a karetní hry, seznámili své spolužáky s pravidly a naučili je hry hrát. Procvičili si roli organizátora i rozhodčího. Poznali nové hry, ve kterých se rozvíjí smysl pro spolupráci, strategické uvažování, logické myšlení, matematické dovednosti, postřeh… Všem se zpestřené dopoledne moc líbilo, všichni hráli se zaujetím a nadšením.

V pondělí 17.12. si žáci 1. stupně zkrátili čekání na Ježíška zpíváním koled, vyráběním vánočních dekorací a povídáním o českých tradicích. Během dopoledne vystřídali několik vánočních dílniček, ve kterých si navodili příjemnou vánoční atmosféru.

Celkem: 18 článků