Počítadlo

Nahrávám data...

V rámci zlepšení kvality dostupnosti veškerých informací ze školského systému Bakaláři, došlo k minulý týden k přesunu webové aplikace do jiného prostoru. Všichni, komu nefunguje mobilní aplikace Bakaláři: 1. po načtení "prázdné" aplikace je nutné se z ní odhlásit 2. dále po jejím spuštění je nutné opětovně najít ZŠ Pražačka 3. znovu se přihlásit Pak by mělo již být vše v pořádku. Pokud ne, kontaktujte mailem Josefa Meszárose, metodika ICT.

V pátek 5.4.2019 se žáci druhého stupně naší školy zapojili do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Celým prvním dubnovým týdnem provázela děti na Pražačce na prvním stupni kniha. V čtenářských dílnách si vyměnily své názory a pocity z právě čtených knih, přečetly krátké úryvky z nich a mohly si prohlédnout jejich výstavky.

28. března se na naší škole uskutečnil Den učitelů. Učitelé usedli zase zpátky do školních lavic a žáci se stali na jeden den jejich učiteli. Všichni si tuto výměnu náležitě užili. Noví vyučující se nebáli zápisů do sešitů, křížovek, dokonce ani malých prověrek, za které také rozdali známky. Jelikož se žáci velmi pečlivě připravili, tak celý den proběhl na výbornou. Všichni se těšíme na příští rok a doufáme, že se z této akce stane na naší škole tradice.

Víte co je to cajon? Už jste někdy hráli na drumben? Slyšeli jste zvuk didgeridoo? Žáci ZŠ Pražačka už ano. V úterý 19.3.2019 se totiž zúčastnili workshopu Cesta kolem světa, při kterém si zabubnovali v rytmu afrických, australských, ale i českých melodií.

Na ZŠ Pražačka v pondělí 11.3.2019 proběhl dobročinný bazárek pro tibetskou školu. Děti donesly z domova hračky, s nimiž si už nehrají, různé užitečné věci do domácnosti i spoustu napečených dobrot.

Ve středu 13.3. jsme v naší škole přivítali budoucí prvňáčky z MŠ Pražačka. Obě třídy MŠ se podívaly do současných prvních tříd. Prvňáčci jim ukázali, co se od září již naučili, předškoláci si vyzkoušeli, jak se sedí ve školní lavici a s pomocí svých učitelů- prvňáků vyplnili pracovní listy.

5. března proběhlo v naší škole již tradičně masopustní dopoledne plné tance a zábavy. Děti přišly v krásných maskách. Některé byly koupené či půjčené, ale často kostýmy vymýšlely a vyráběly samy nebo společně s rodiči. Nápady byly ohromující. Objevily se maškary půvabné, legrační, pohádkové, filmové, strašidelné i zvířecí. Celým dopoledne provázeli osmáci, kteří vybírali hudbu i taneční hry. Všechny zcela jistě nejvíce zaujaly balónky a soutěž masek o zajímavé ceny.

V naší anketě se na první místě umístila panda červená a na druhém medojed. Tato dvě zvířátka bude naše škola adoptovat.

Celkem: 12 článků