Stránky tříd

Počítadlo

Nahrávám data...

Dne 1. března 2017 navštívili šesťáci společně s deváťáky ZŠ Pražačka Národní zemědělské muzeum. Prohlédli si výstavy „Rozkulačeno“ a „Rybářství“. Lektor (student doktorského studia Univerzity Karlovy v Praze, obor historie) přiblížil žákům dějiny, o kterých možná slyšeli od svých otců, dědečků a pradědečků, a které se možná dotýkaly jejich vlastních rodin. Poutavou a zajímavou formou během zhruba hodinové prohlídky se dozvěděli o kolektivizaci padesátých let. Součástí bylo zamyšlení se nad úkoly v pracovních listech.

Na začátku března se dětem přišla do školy ukázat fenka Rozárka i se svým páníčkem, vyhlášeným psím cvičitelem. Na mnoha příkladech dětem ukázali, že pejsci se dají dobře vycvičit, aby uměli spoustu "psích kousků", ale taky umí být nebezpeční a zákeřní. Proto se musíme k cizím psům chovat odměřeně a žádného neznámého psa nesmíme hladit.

28. února jsme jako každoročně přivítali lidovou veselicí přicházející jaro. Děti přišly do školy v masopustních maskách nebo si zde ještě převlečky dokončovaly. Hlavní program se realizoval ve velké tělocvičně.

Dne 20. 2. 2017 proběhla v kině Aero veřejná prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Již druhým rokem se jí zúčastnil i tým z naší školy složený z žáků 9. A (Tereza Bečvářová, Kateřina Linková, Adam Luňáček, Ema Pavelková, Victoriya Sagaydak a Barbora Vondráčková).

Celkem: 4 články