Dne 5. 12. se přišel do tříd 1. stupně podívat Mikuláš se svojí družinou andělů a čertů. Některé děti pokáral, jiné pochválil za jejich píli a chování. Děti zazpívaly písničky a dostaly sladkou odměnu.

Vážení rodiče, přátelé školy a milí hosté, zveme Vás na VÁNOČNÍ JARMARK ve čtvrtek 12. prosince 2019 na ZŠ Pražačka od 15 do 17 hodin v prostorech 1. a 2. patra budovy B.

Stravování v tomto kalendářním roce končí 20. 12. 2019 Poslední odhlášky obědů jsou v pátek 13. 12. 2019 do 14 hodin Bohatého Ježíška a hodně štěstí v novém roce Přeje školní jídelna

Ve 3.A na konci podzimu proběhly zajímavé fyzikální a chemické pokusy. Děti zkoušely rozpustnost různých látek ve vodě, měřily hmotnost, čas i objem. Dokonce došlo na odpařování mořské vody a následnou krystalizaci soli v porovnání se solným roztokem soli kuchyňské.

3.12.2019 se všichni prvňáci hezky oblékli - úterní dopoledne totiž nestrávili ve školních lavicích, ale vydali se poprvé na společnou cestu do divadla Spejbla a Hurvínka. Zasmáli jsme se veselé pohádce, ve které se Spejbl a Hurvínek vzájemně strašili v převlecích čerta a Mikuláše. Zkrátili jsme si tak čekání na tu pravou Mikulášskou nadílku.

Dne 28. listopadu se u nás ve škole uskutečnil projekt s názvem Rok revoluce. Paní učitelky pro nás připravily zajímavé pracovní listy, se kterými jsme se vydali po stopách minulého režimu, tato cesta vyústila v sametovou revoluci.

V rámci hodin výtvarné výchovy se snaží žáci zvládat malbu, kresbu, grafiku i techniku plastického vyjadřování. Jedním z úkolů byla malba portrétu. Žáci se snažili napodobit někoho známého či vytvořit autoportrét. Velkým oříškem bylo vyjádření detailu. Všichni úkol výborně zvládli a práce zdobí nástěnku ve třídě.

V rámci hodin přírodopisu byl pro žáky 7. ročníku připraven program, který byl zaměřen na dravé ptáky. Akce se uskutečnila 27.11. 2019 v tělocvičně školy. Praktickými ukázkami vybraných dravých ptáků program navázal na teoretické znalosti, které si žáci osvojili při hodinách přírodopisu.

Ahoj, jmenuju se Sam a jsem kocour, který chodí do třídy 1.A. Mám tu spoustu nových kamarádů, se kterými chci strávit co nejvíc času, a proto si vždycky v pátek vyberu jednoho z nich, ke kterému jdu na víkendovou návštěvu. Zažívám se svými spolužáky spoustu nových dobrodružství - byl jsem na svatbě i na oslavě narozenin, jezdil jsem na koni, skákal na trampolíně, lezl po stromech, sbíral houby, chodil na výlety... Abych na žádný z těch krásných zážitků nezapomněl, píšu si deník, do kterého mi kamarádi pomáhají lepit fotografie na památku. Už teď se těším na příští návštěvu u dalšího kamaráda prvňáčka.

Žáci osmé a devátých tříd se zúčastnili turnaje škol Prahy 3 ve florbale a obsadili krásné 3. místo. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Celkem: 37 článků