Zapojte se k Suit up dni a přijďte do školy společensky oblečeni. A užijte si den s noblesním vystupováním a gentlemanskými gesty.

V úterý 8.10.2019 se konalo obvodní kolo Prahy 3 ve stolním tenise. Naše děvčata po dramatickém boji obsadila krásné 1. místo. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Život dětem tímto srdečně a s úctou děkuje dětem, rodičům a zaměstnancům Základní školy Pražačka za účast v podzimních Srdíčkových dnech 2019 a za finanční částku 7 117 Kč získanou prodejem předmětů s logem Život dětem.

Součástí každé školy je kromě tříd, odborných učeben, družiny, jídelny a dalších prostor i školní dvůr. Ten slouží ke shromažďování žáků při příchodu a odchodu ze školy, ale i pro zábavu o velké přestávce a při dalších příležitostech, jako je například Školní akademie. Na Základní škole Pražačka se o zvelebování školního dvora starají i žáci.

Žáci si ve středu 26.6. užili báječný výlet do parku Mirakulum. Nejoblíbenější atrakcí byl v horkém letním dni pro všechny vodní svět. Vyřádili jsme se i na prolézačkách, skluzavkách a v bludištích. Na své si přišli i milovníci zvířat.

Ve čtvrtek 27. 6 proběhl sportovní den, který se nesl ve znamení netradičních disciplín. Za slunného počasí si děti vyzkoušely bubble fotbal, florbal poslepu či nekonečnou štafetu. Sportovní den měl velký úspěch a těšíme se na další ročník.

Na Den hudby si děti mohly v hudebně s paní učitelkou zazpívat písně na přání. Zněly české i světové hity, přes Karla Gotta po Lady Gaga. Snažili jsme se s dětmi věnovat co nejvíce hudebním žánrům. Zazněl pop, rock, folk i rozpoznávání nástrojů z klasické instrumentální hudby. Žáci si též mohli zapůjčit nástroje a zamuzicírovat si i touto cestou, tedy nejen pěveckou.

Krásné zážitky si ze školy v přírodě přivezli třeťáci, čtvrťáci a páťáci. V příjemném prostředí RS Lučkovice se naučili spoustu nových her, sportovali, kreslili... Nechyběla ani noční stezka odvahy. Pěší výlet do Blatné jsme zakončili v bazénu s bezva skluzavkou. Už teď se těšíme na další školu v přírodě.

Celkem: 21 článků