Zápis budoucích prvňáčků

Ve dnech 10. a 11. dubna 2024 se uskutečnil dlouho očekávaný zápis do prvních tříd pro školní rok 2024/25 – maminky a tatínkové přišli přihlásit své potomky k plnění povinné školní docházky.

Zápis budoucích prvňáčků

První dubnové dny byly ve znamení velkých příprav na oficiální uvítání našich budoucích žáků. Snažili jsme se, aby už první okamžiky strávené v naší škole byly pro ně příjemným zážitkem a motivací ke vzdělávání. Proto kromě tradičních formálních úkonů, které zaměstnaly dospělý doprovod, byla pro malé předškoláky připravena „stezka“ plná různorodých úkolů a aktivit. Obsahově se nesla v duchu olympijských her – tématu letošního zápisu.

Zápis budoucích prvňáčků

Na připravených stanovištích měly děti možnost prezentovat svou zručnost, obratnost, zrakovou a sluchovou percepci, matematické schopnosti i logické myšlení. Po splnění všech úkolů, každý předškolák získal zaslouženou odměnu v podobě originální medaile vytištěné na 3D tiskárně, na jejíž tvorbě se podíleli naši žáci z 2. stupně.

Zápis budoucích prvňáčků

Všechny děti opouštěly budovu školy nejen s medailí na krku a balónkem v ruce, ale především s úsměvem na tváři. A podle vyjádření drtivé většiny z nich se svého prvního školního dne již v tomto okamžiku nemohou dočkat.

Výsledky zápisu budou zveřejněny na webových stránkách školy a vyvěšením na hlavním vchodu do budovy školy nejpozději 9. května 2024.