Vzácná návštěva z mateřských škol

Ve dnech 5. a 6. února bylo v naší škole slyšet více dětského smíchu než obvykle. Naši školu totiž navštívily děti z Mateřské školy Pražačka a Mateřské školy U Veverek.

Paní učitelky pro děti z mateřských škol připravily bohatý program. Na vzácnou návštěvu byli vzorně připraveni i naši žáci. Moc se na předškoláky těšili a hezky je přivítali mezi sebe.

V první části programu se děti ze školky na chvíli proměnily v opravdové školáky – posadily se do lavic a společně se školáky zažily zajímavou výuku. Mnohé si tak ze školy odnesly svou první jedničku.

Vzácná návštěva z mateřských škol

Následně se děti přemístily do tělocvičny, kde pro ně byla připravena „Pohádková cesta za dobrodružstvím“. Děti ze školky se rozdělily do skupinek a každá skupinka dostala svého průvodce, žáka naší školy, který jim na této cestě pomáhal.

Vzácná návštěva z mateřských škol

Během pohádkové cesty plnily děti u jednotlivých stanovišť nelehké úkoly. Musely překonat nebezpečnou lávku a nespadnout do moře plného žraloků, nasytit strašlivého vlka připravenými balónky, vyšplhat na žebřiny a rozhlédnout se po světýlku stejně tak, jako to udělal Jeníček. Při plnění všech úkolů byly děti velmi šikovné, takže s pomocí svých velkých kamarádů (průvodců z řad žákyň a žáků 8. třídy) došly všechny úspěšně až do cíle. Zde na ně čekalo speciální překvapení – odměna, na jejíž výrobě se mohly samy podílet a rozhodnout o její konečné podobě. Každý si vybral obrázek, následně si ho vybarvil a s pomocí starších kamarádů jej „proměnil v placku“, kterou si s velkou hrdostí většina připnula na tričko.

Vzácná návštěva z mateřských škol

Jsme velmi rádi, že se nám daří s paní učitelkami z mateřských škol pokračovat v této hezké tradici a děkujeme jim, že s předškoláky naši školu navštívily. Velké poděkování také patří žákům 8. třídy, kteří k úspěšné realizaci společného programu významně přispěli.

Vzácná návštěva z mateřských škol

Věříme, že právě pohodové dopoledne, které u nás předškoláci strávili, se jim vybaví, až půjdou k zápisu nebo vstoupí v září do naší školy jako opravdoví školáci. Věříme, že přijdou s úsměvem a bez obav na známé místo, kde jim bylo dobře. A právě to bylo cílem tohoto setkání.

Přejeme dětem z mateřské školy, aby se jim i v budoucnu ve škole líbilo právě tak, jako tyto dny a velmi se těšíme na další společné setkání – například u zápisu.

Mgr. Libuše Štumpfová