Badatelská výprava na Staré Město pražské a Karlův most

Ve čtvrtek dne 2. listopadu se čtvrtá třída vypravila na neobyčejnou vycházku Prahou. Děti se rozdělily do týmů, ve kterých měly za úkol pozorovat všechny stavby a zaznamenat zvířata, která je zdobí. Protože šlo o soutěž, museli si badatelé počínat velmi obratně, aby ostatní spolužáci nezpozorovali, že našli další úlovek.

První zastávkou byl kostel sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Nejprve jsme se podívali dovnitř a pak ho zkoumali zvenku. Barokní stavbu děti porovnávaly s gotickým Týnským chrámem. Prohlédli jsme si domy na náměstí i sochu Mistra Jana Husa a spěchali ke Staroměstské radnici, abychom neprošvihli promenádu apoštolů.

Badatelská výprava na Staré Město pražské a Karlův most

Dále výprava pokračovala ke Karlovu mostu. Cestou jsme se museli zastavit u nejužšího pražského domu v Seminářské ulici. Na Staroměstské mostecké věži jsme počítali ledňáčky a v nábřežní zdi hledali hlavu Bradáče, který dříve varoval obyvatele před povodněmi.

Badatelská výprava na Staré Město pražské a Karlův most

Nejdůležitější zastavení na Karlově mostě bylo u pomníku sv. Jana Nepomuckého, kde nám Patrik převyprávěl pověst o jeho mučednické smrti. Výpravu jsme ukončili setkáním se živými zvířátky, když jsme na Kampě nakrmili labutě, kachny a racky.

Mgr. Markéta Hylmarová