Evropský den jazyků

Hi, Gutten Tag, Bonjour, Hola, Salut, Ola... V úterý dne 26. 9. 2023 jsme oslavili Evropský den jazyků ve velkém stylu, jak jinak než „jazykovou soutěží“.

Žáci 7., 8. a 9. tříd vytvořili týmy, které vzájemně poměřily své jazykové znalosti. Žáci zápolili se záludnými úkoly, luštili křížovky, přiřazovali významy k cizím slovům a tím potrénovali svou jazykovou intuici.

Evropský den jazyků 2023

Jednotlivé týmy si pohrály i se svým mateřským jazykem při plnění úkolu vymyslet větu podle abecedy a mnohé z nich byly nadmíru kreativní a jejich výtvory pobavily všechny „rozhodčí“, např.: ,,Dědeček Emanuel Filozofoval Gigantickou HDMI Chladničku I Jednu Krásnou Ledničku Ménem Niky Olivová."

Evropský den jazyků 2023

Všichni zúčastnění bojovali o sto šest a za svou píli a úsilí si zasloužili nejen drobnou sladkou odměnu, ale především velkou pochvalu od přítomných pedagogů. Mnozí účastníci odcházeli s odhodláním do příštího září vypilovat své komunikační schopnosti i v jazyku maďarském, švédském, finském či slovenském. Věděli jste, že slovo „drevokocúr“ není vůbec slovenské?

Tak zase za rok… Bye! Tschüss! Au revoir! Adiós! Ciao!

Mgr. Jana Velvarská