Druháčci do pohádek čaroděje Archibalda I.

Další letošní dobrodružství se konalo na Starých hradech. V pondělí 25. 9. 2023 v doprovodu svých třídních učitelek se vydal druhý ročník ( 2. A a 2. B ) na velkou výpravu.

Při příjezdu nás přivítal nejen průvodce Matouš, ale také nádherné slunečné počasí.

Na začátku naší výpravy vznešeně pronesl pár slov mistr Protokolus, Archibaldův osobní sekretář.

"Slyšte, slyšte, přichází Jeho excelence, velmistr řádu templářského, rektor nejvyššího učení čarodějného, pán iluzí, bdění a snění, lektvarů a utrejchů, zaklínadel a kouzel - Primus Augustus Maximus Optimus Archibald I." Vyprávění čaroděje bylo poutavé a poučné.

Další naší zastávkou byla zábavně naučná cesta do světa zdraví. Čekal nás vládce Zdravosvěta - dračí princ Zdrávokaz, víla Vitamína a skřítkové baciláci, ovocňáci, saláťáci, dračí porodnice a zuboopravna.

Staré hrady

Následovalo učení přímo mistrovské. Velitelky letky přímo paní učitelky - každá dostala velkolepý úkol. Zapojit se do rychlokurzu v létání na koštěti. Úsměvů a smíchu bylo plné nádvoří a podařilo se naučit důležité povely, bezchybné držení, zvládání smyků a zatáček.

Naše výprava pokračovala na Hradní pohádkovou půdu. Prostorná opředená letitými pavučinami. Zabydleli jí čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla a pěkně vykutálení další skřítkové.

Staré hrady

Na závěr se každý toužil podívat na místo, které se nazývá Čarodějná Bestyjola. Tam jsou totiž živá zvířátka. Pilně a pěkně se tu starají o černé kozy, jehňátka, ovečky, králíčky, slepičky, bažanty, hrdličky, perličky, myšáky, morčátka a bílého páva

Celý den byl na tomto kouzelném místě jen a jen pro naše dvě třídy. Proto to byl pro každého velký nevšední zážitek. Každý žák obdržel i pracovní list, který druhý den ve škole s radostí a nadšením vypracoval. Také se zapojíme do hradní soutěže o výtvarný vítězný návrh nových obyvatel Starých  hradů.

Naše výpravy dozajista nekončí . Těšíme se na další expedice.

Bc. Zdenka Hrbková, Bc. Eva Marešová