Logická olympiáda

Nabídka účasti žáků naší školy v soutěži Logická olympiáda (pořádá Mensa).

Soutěž Logická olympiáda je unikátní tím, že v ní o úspěchu rozhoduje logické uvažování, pohotovost, představivost a rychlost úsudku, namísto získaných znalostí a vědomostí. Účast v soutěži je mimo jiné dalším ze způsobů, jak rozpoznat u dětí nadání a umožnit tak rozvoj jejich individuálních vloh.

Soutěž je určena pro následující věkové kategorie soutěžících:

Kategorie A1: žáci prvního ročníku základních škol (1. třída)

Kategorie A2: žáci druhého ročníku základních škol (2. třída)

Kategorie A: žáci 1. stupně základních škol (3.–5. třída)

Kategorie B: žáci 2. stupně základních škol (6.–9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií)

Každý soutěžící se musí registrovat na www.logickaolympiada.cz. Pouze pod svým e- mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, totiž může vyplnit online test základního kola. Samozřejmě, že může použít email rodičů.

Prosíme zákonné zástupce žáků mladších 15 let, aby poskytnuli pomoc svým dětem při vyplňování registrace, protože její nedílnou součástí je i potvrzení souhlasu se zpracováním osobních údajů pro účely soutěže.

Registrace soutěžících probíhá od 1. září do 30. září 2023.

Logická olympiáda probíhá pro kategorie A a B ve třech kolech. Pro kategorii A1 a A2 probíhá soutěž jednokolově (základní kolo online) a výstupem bude informace o umístění/pořadí. Základní kolo bude online – soutěžící se mohou připojit ve škole, doma, v knihovnách, zkrátka kdekoliv, kde je přístup k internetu.

Základní kolo:

kategorie A – žáci prvního stupně ZŠ proběhne ve dnech 1. – 7. října 2023,

kategorie B – žáci druhého stupně ZŠ proběhne ve dnech 8. – 14. října 2023,
kategorie A1 a A2 – žáci první a druhé třídy ZŠ proběhne ve dnech 22. – 28. října 2023.

V případě zájmu naleznete další informace na www.logickaolympiada.cz.

Žákům přejeme v soutěži mnoho úspěchů!