Kotva
+420 222 592 044
Úvodní strana
Fakultní škola PedF UK

Projekty

ČŠI

Mapa webu
A
A
A

Pébéčko na Pražačce!

Žáci 5-8. tříd ZŠ Pražačka se účastnili prvního ročníku projektu tzv. Pébéčka.

Pébéčko je projekt participativního rozpočtování. Městská část Prahy 3 dala k dispozici peněžní částku k vylepšení atmosféry na školách. Konkrétně se jednalo o částku 25 000 Kč pro každou zúčastněnou školu v městské části Prahy 3. Projektu se účastnili žáci 5. - 8. tříd, kteří tak měli možnost se sami podílet na zvelebení školy.

Žáci nejprve vkládali na webovou stránku vlastní návrhy (https://d21p-production-a.web.app/koordinator-1-zs-prazacka-praha-3/navrhy). Projekty byly poté schváleny Evou Starou a Renatou Strnadovou, organizátorkami Pébéčka pro ZŠ Pražačka. Ty daly pozor, aby se v konečném výběru objevily pouze smysluplné a slušné návrhy. Navrhované projekty dále posoudil ředitel Pavel Dobeš. Až poté proběhlo hlasování mezi samotnými žáky o nejlepší návrh.

Žáci začali vkládat své návrhy dne 22. března a vyhlášení výsledků se uskutečnilo 5. května.

Mezi projekty se objevily velmi hezké a zajímavé nápady. Žáci mohli hlasovat mezi návrhy: barevné stěny, stůl na stolní tenis, koše na tříděný odpad, nové stoly na fotbal, čisticí prostředky na bílé tabule a obrázky mandal a zvířat na stěnách chodeb.

Největší počet hlasů dostaly návrhy dva: návrh barevných stěn společných školních prostor a návrh na venkovní stůl pro stolní tenis.

Barvy jsou již nakoupené a čekají, až se jich ujmou šikovné ruce žáků a umně vymalují vybraná místa školy. A od září se můžeme těšit na nový stůl pro stolní tenis. Stálo to za to!