MAP

ČŠI

Oznámení pověřence

Červnové zážitkové vzdělávání

Naše škola se snaží poskytovat studentům nejen kvalitní vzdělání, ale i zajímavé mimoškolní aktivity, které obohacují jejich školní zážitky. Tento měsíc se třídy 7. A a 9. A zúčastnily dvou takových akcí, které jistě stojí za zmínku.

Zeměpisná procházka okolím Rokytky

V pátek 7. června se žáci 7. A a 9. A vydali na zeměpisnou procházku, která vedla zajímavými místy v okolí Rokytky. Sraz byl v 8:30 hod. na tramvajové zastávce Spojovací, odkud se skupina vydala na trasu, která je provedla přes malebné meandry Rokytky a park Zahrádky. V parku měli žáci možnost zahrát si hry na hřišti a osvěžit se u stánku s občerstvením.

Zeměpisná procházka okolím Rokytky

Během procházky nás zastihl déšť, ale nenechali jsme se odradit. Schovali jsme se pod stromem a čekání jsme si krátili hrou - stolním fotbalem. Po dešti jsme pokračovali zpět přes park Třešňovka, kde právě dozrávaly třešně, což byl příjemný a chutný závěr naší cesty. Celá procházka byla skvělou příležitostí k poznání místní přírody a k posílení třídního kolektivu.

VědaFest na Kulaťáku

Druhou akcí, kterou navštívila třída 7. A a 9. A, byl VědaFest na Kulaťáku, který se konal 19. června. Tento festival je jedinečnou příležitostí pro žáky, aby si vyzkoušeli různé vědecké a technické aktivity.

VědaFest na Kulaťáku

Na festivalu měli naši žáci možnost zapojit se do experimentů, interaktivních ukázek a workshopů. Vyzkoušeli si například virtuální realitu, chemické pokusy a robotiku. Za svou aktivitu a zvídavost získali drobné odměny, což je ještě více motivovalo k objevování nových věcí.

Obě akce byly pro naše žáky nejen zábavné, ale i velmi poučné. Těšíme se na další zajímavé akce i v příštím školním roce.

PhDr. Andrea Šulcová

Pokud tomu tak je, naleznete v nastavení níže.