Co dělat, když se mi nechce učit…

Hezké dopoledne, milí žáci! Poslední dny jsou pro většinu z nás poměrně náročné a nepříjemné. Možná prožíváte, podobně jako já, i malou dávku strachu, obav a nejistoty. V posledních týdnech jsem proto nasbírala několik článku a tipů z různých míst o tom, co nám táto doba může přinést, jaká můžeme hledat pozitiva, a co nám může pomoci. Tyto postřehy si s vámi, milí žáci, postupně dovolím sdílet.

Dnes bych se ráda zaměřila na učení. Připravila jsem pro vás tipy, které můžete vyzkoušet, když se vám doma nechce učit. Věřte mi, že já sama mám občas velké problémy doma udělat co je třeba, splnit své povinnosti. Stejně jako vy se musím přemlouvat a zkoušet na sebe všechny možné strategie, abych se k učení donutila (ano, i já se stále učím).
Vybrala jsem vám ty, které nejvíce pomáhají. Ale pokud máte svoje způsoby, které vám fungují, tak v nich určitě pokračujte! A nebojte se mi o nich napsat na: lukacova@zsprazacka.cz
Držím vám palce, ať vám jde učení co nejvíce od ruky.

Tipy na učení pro žáky

Kuba v karanténě