DRAVCI VE ŠKOLE

V rámci hodin přírodopisu byl pro žáky 7. ročníku připraven program, který byl zaměřen na dravé ptáky. Akce se uskutečnila 27.11. 2019 v tělocvičně školy. Praktickými ukázkami vybraných dravých ptáků program navázal na teoretické znalosti, které si žáci osvojili při hodinách přírodopisu.

Byli představeni dva dravci (káně Harrisova, káně lesní). Odborně školený lektor žákům přiblížil způsob života dravých ptáků. Na živých exemplářích byla ukázána stavba těla dravců. Součástí prezentace byl přelet ptáků a žáci měli možnost dravce podržet na rukavici. Lektor následně zodpověděl ´´všetečné´´ dotazy žáků.

Věřím, že i díky zážitkům z této akce žáci získali lepší povědomí o důležitosti dravců ve volné přírodě.

Mgr. Eva Stará