Ukliďme svět, ukliďme Česko

V pátek 5.4.2019 se žáci druhého stupně naší školy zapojili do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

V hodinách občanské a rodinné výchovy byli seznámeni s významem takovéto akce,

o nebezpečí hromadícího se odpadu se také dozvěděli z dokumentárních filmů. V 11 hod se žáci shromáždili se svými učiteli na školním dvoře, vybaveni pytli, rukavicemi a vestami, které nám zaslali organizátoři akce.

Celkem 105 žáků se společně vydalo do okolí školy – parčík před školou, gymnáziem a do lesíku nad Krejcárkem. Většina žáků se velmi aktivně snažila sesbírat co nejvíce odpadu a nevynechala nejmenší křovíčko. Během hodiny a půl jsme nasbírali např. rohožku, kolečka od křesla, gumové hadice, hliněnou formu na bábovku, vodováhu, spoustu sklenic, igelitů a papíru všeho druhu. Kolik toho bylo celkem? Skoro 200 kg odpadu.

Akce všechny zaujala a budeme se snažit v ní pokračovat i příští rok.