Počítadlo

Nahrávám data...

Dobročinný bazárek pro tibetskou školu.

Na ZŠ Pražačka v pondělí 11.3.2019 proběhl dobročinný bazárek pro tibetskou školu. Děti donesly z domova hračky, s nimiž si už nehrají, různé užitečné věci do domácnosti i spoustu napečených dobrot.

Zároveň si mohly za symbolické ceny (1 Kč – 20 Kč) nakoupit něco zajímavého pro sebe nebo někoho blízkého.  Výtěžek  5500,- Kč byl zaslán na nákup školních potřeb pro děti z tibetské školy (porovnejme, že průměrná mzda v Indii je asi 1,45 dolaru na hodinu). VŠEM PRODÁVAJÍCÍM I NAKUPUJÍCÍM ZA TENTO DAR MOC DĚKUJEME. Součástí této akce byla i prezentace nadace Potala, která nás seznámila s historií a životem v Tibetu a také místními rituály. Zároveň si děti v hodinách výtvarné výchovy vyzkoušely otisky amuletů z originálních matric.  Nadace Potala poskytuje pomoc tibetskému obyvatelstvu na území Číny, Indie a Nepálu a kromě naší školy s ní spolupracuje i žižkovská radnice.  Završil se tak týden, kdy si Žižkov připomíná boj tibetského obyvatelstva za nezávislost a kdy se na radnici vyvěšuje tibetská vlajka.