Kotva
+420 222 592 044
Stránky tříd
Projekty

 

Počítadlo

Nahrávám data...

Mapa webu
A
A
A
Žáci základní školy Pražačka se od letošního roku věnují v rámci předmětu pracovní činnosti pěstitelským pracím. V rámci obohacení výuky jsme přivítali nabídku ze strany České zahradnické akademie Mělník a domluvili jsme se, že v naší škole uskutečníme besedu na téma zahradnické profese. Zimní období je pro zahradníka ideální k osvojování znalostí a rozšiřování si vědomostí.

ZŠ Pražačka využila pozvání v rámci akce „Se školou na mistrovství světa“ a žáci většiny tříd 2. stupně navštívili v úterý 4. prosince 2018 zápas mezi Austrálií a Thajskem v rámci World Floorball Championships 2018. Ten probíhá v Praze ve dnech 1. - 9. prosince. A věřte, nebyla to jen tak obyčejná výprava za sportem…

Na Základní škole Pražačka se od stávajícího školního roku žáci učí dalším dovednostem v rámci předmětu pěstitelství. Jako základní škola se snažíme v rámci učebního procesu žákům předat základy ze všech oborů lidských činností, péče o rostliny je jednou z nich. Zahrada, ať okrasná nebo užitková, významným podílem ovlivňuje životní prostředí, které nás obklopuje. Jedním z šetrných přístupů k životnímu prostředí je i kompostování. To je důležitý proces navracení přírodě toho, co si z ní bereme. Projekt je realizován za finanční podpory hl. města Prahy.

Milí žáci, zapojte se do soutěže, která byla vyhlášena ke 100. výročí vzniku Československa!!! Soutěž byla prodloužena do 31. 10. 2018!!! Bližší informace získáte osobně u paní učitelky Andrei Šulcové nebo na sulcova@zsprazacka.cz. Těším se na vaše nápady!

Ve středu 1.března 2017 proběhl ve školní jídelně ZŠ Pražačka „Den norské kuchyně v českých školních jídelnách“. Tento projekt vznikl za podpory Norského velvyslanectví a dalších generálních partnerů firem BONNO a MAKRO.

Celkem: 5 článků