Den Země aneb výlet do vesmíru

Každý rok 22. dubna slaví obyvatelé naší planety Den Země. Je to skvělá příležitost zamyslet se nad problémem ochrany životního prostředí a uvědomit si potřebu porozumění mezi  přírodou a lidmi.

K oslavám Světového dne Země se připojili i žáci 2. B. Konkrétně byl uspořádán „výlet do vesmíru“. Děti vyrobily planety sluneční soustavy, včetně planety Země. Naše Země je nejen místem, kde žijeme, ale také naším jedinečným a milovaným domovem.

Den Země ve školní družině

Děti se zájmem pracovaly s různými druhy papíru a vytvářely mladé stromy - plíce naší planety. Zároveň diskutovaly velké environmentální témata jako například.: „Proč bychom měli třídit odpad a jak je to prospěšné pro životní prostředí? Jak chránit přírodní zdroje, které nám poskytuje naše planeta?

Den Země ve školní družině

Výstupem společné práce jsou krásné výkresy. Posuďte sami…

Den Země ve školní družině

Yuliia Zakharova (vychovatelka ŠD)