V úterý 4.12. od 15.00 do 17.00 se na druhém stupni bude konat Vánoční bazárek, kde bude možnost zakoupit různé věci, poklady..., vánoční zboží, dobroty. V kuchyňce bude pro hosty za dobrovolný příspěvek přichystáno občerstvení. V průběhu bude školní sbor zpívat vánoční koledy. Celý výtěžek bude použit k adopci některého zvířátka v ZOO Praha. Zveme všechny rodiče a přátele školy.

Na Základní škole Pražačka se od stávajícího školního roku žáci učí dalším dovednostem v rámci předmětu pěstitelství. Jako základní škola se snažíme v rámci učebního procesu žákům předat základy ze všech oborů lidských činností, péče o rostliny je jednou z nich. Zahrada, ať okrasná nebo užitková, významným podílem ovlivňuje životní prostředí, které nás obklopuje. Jedním z šetrných přístupů k životnímu prostředí je i kompostování. To je důležitý proces navracení přírodě toho, co si z ní bereme. Projekt je realizován za finanční podpory hl. města Prahy.

Začátkem října jsme se již tradičně zúčastnili závodu ve štafetovém běhu. Zápolení bylo velmi napínavé, o vítězích rozhodovaly setinky vteřin. V mladší kategorii získali třeťáci bronzovou medaili, ve starší kategorii si doběhli žáci čtvrté a páté třídy pro stříbro.

Milí žáci, zapojte se do soutěže, která byla vyhlášena ke 100. výročí vzniku Československa!!! Soutěž byla prodloužena do 31. 10. 2018!!! Těším se na vaše nápady!

Celkem: 4 články